APNU Updates

This is some blog description about this site

Viewing entries tagged technika napędu Subscribe to feed

Silnik z enkoderem - rola w używanych obecnie maszynach

by PaigeJimmi
PaigeJimmi
PaigeJimmi has not set their biography yet
User is currently offline
Monday, 30 April 2018 Category technika mocy i technika napędu 0 Comments

silnik z enkoderemWspółcześnie używane maszyny i urządzenia z pewnością się nie obejdą bez zaawansowanych, nowoczesnych elektrycznych silników. Posiadają one sporo zalet, przez co cieszą się one sporą popularnością wśród konstruktorów. Zwłaszcza, że wybór takich urządzeń aktualnie jest na rynku naprawdę duży, ponieważ poza modelami specjalnymi można także znaleźć liczne silniki specjalne, jakie stosowane są w wyspecjalizowanych zastosowaniach. Świetnym przykładem takiej grupy urządzeń jest silnik z falownikiem. Dzięki najwyższej jakości komponentów, a oprócz tego wydajnym, nowoczesnym podzespołom są one w stanie podołać wielu rozmaitym wyzwaniom. W szczególności jest polecane zastosowanie falowników, taki silni nie tylko może wtedy zyskać wysoki poziom sprawności i stały moment obrotowy, ale jednocześnie jest to rozwiązanie bardzo opłacalne pod względem finansowym. Jeśli w jakiś urządzeniu stanie się potrzebny wydajny, mający duże możliwości silnik z hamulcem, to również bez większych problemów można będzie znaleźć jakiś odpowiedni model wśród szerokiej ich propozycji na rynku.
Pośród silników o charakterze specjalnym z całą pewnością wyróżniał się będzie swoją funkcjonalnością silnik jamnik. Silniki tego typu między innymi są używane w przemyśle metalowym, stolarskim czy kamieniarskim, to znaczy we wszystkich miejscach, gdzie niezbędna będzie tarczowa przecinarka. Konstrukcja silników z  tej grupy różni się od tradycyjnych, posiadają one mocno wydłużone korpusy i obniżone osie obrotu. Oferowane są one najczęściej pod postacią dwóch rodzajów obudów, to znaczy żeliwnych oraz aluminiowych, w zależności od rodzaju pozwalają one na otrzymanie obrotowych prędkości do kilkunastu tysięcy obrotów w ciągu minuty. Zupełnie inne parametry posiadają silniki do pił tarczowych, ale też zupełnie innych funkcji oczekuje się od nich. Ponieważ w przemyśle są różne potrzeby związane z używanymi napędami, to wytwórcy takich silników starają się nadążyć za tymi oczekiwaniami. Z reguły udostępniają sporą liczbę modeli w typowej ofercie, a często zamówić również można urządzenie według określonej specyfikacji. Na życzenie klientów zastosowane też może być obce chłodzenie silników, a także inne przydatne układy i systemy.

Tags: technika napędu, silniki elektryczne, silnik jamnik
Read More
Hits: 554
0 votes

Motoreduktory i koła pasowe klinowe to istotne czynniki układów napędowych

by PaigeJimmi
PaigeJimmi
PaigeJimmi has not set their biography yet
User is currently offline
Tuesday, 08 August 2017 Category technika mocy i technika napędu 0 Comments

przekładnie zębate

Mechanika to coś szczególnego. Trudno sobie nawet pomyśleć, jakie były początki. Jak na przykład wymyślane był pierwsze urządzenia. Można jedynie gdybać, iż jedną z pierwszych wydajnie działających urządzeń prostych prawdopodobnie była dźwignia. Zaznać tego ma szansę każdy, będąc poza domem, jak potrzebujemy przesunąć ważący dużo przedmiot o wymiarach i spoistości głazu. Normalny kij i niewielki kamień mogą posłużyć za konstrukcję bezusterkową. Do w wyższym stopniu zawiłych wynalazków było trzeba innych patentów. Tworzyły postoje na drodze do kompleksowego użytkowania potencjału docelowych pomysłów. Dźwignia tworzy charakterystyczną przekładnię siły, której rozwinięcie bądź inne wersje mogły powstać dopiero po odkryciu koła.

Przekładnie są częścią składową wielu mechanicznych urządzeń. Dziś w kilku maszynach stosowane są choćby przekładnie ślimakowe. Model oraz przeznaczenie przekładni wymaga żeby zastosować pasujące koła przykładowo koła pasowe. Przekładnie mechaniczne zintegrowane nierozłącznym zespoleniem z napędem elektrycznym tworzą w następnej kolejności motoreduktory, których dominującą zaletą jest głównie kompaktowość konstrukcja zajmująca mało przestrzeni.

Planowanie systemów napędowych z wykorzystaniem tych sprzętów jest nadzwyczajnie użyteczne, albowiem wyłącznie wystarczy dostosować wielkość podzespołu oraz jego parametry do założonych celów. Zazwyczaj w sprzęcie są używane koła zębate, klinowe i gładkie bądź z karbami prawidłowiej wielkości. Koła te mogą się też różnić średnicą a także szerokością, przez to możemy je wykorzystywać zarówno w niedużych maszynach, ale także gigantycznych systemach napędowych. Koła pasowe klinowe wykorzystywane są do obsługi napędu z wykorzystaniem klinowych pasków, zależnie od wymagań mogą mieć od jednego do kilkudziesięciu rowków. Przy kołach gładkich są wykorzystywane płaskie oraz szerokie pasy, natomiast do kół zębatych wykorzystywane są poświęcane do tego paski z właściwymi wypustkami.

Maszyny są raz za razem wydajniejsze a również nowocześniejsze, jednakże wielowątkowa budowa a również sporo składników z którego jest stworzone urządzenie powoduje, że bywają one awaryjne, ponieważ nie jest to w tym momencie tylko drąg a także kamień.

Tags: motoreduktory, technika mocy, technika napędu
Read More
Hits: 324
0 votes

121 Regent Road Bourda Georgetown Guyana. | info@apnuguyana.com


Terms and Conditions | Privacy Policy

Copyright © 2018. Welcome to APNU.

S5 Box

Login Form

S5 Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.